KNH MS Brno - SK NH Veselí nad Moravou – 16:19 /10:8/

01.09.2019

Ve druhém kole Veselí zavítalo na hřiště Moravské Slávie Brno.

Vstup do utkání se více podařil obranám obou celků, protože oba útoky se trápily v prosazování. Po úvodním oťukaní se domácí celek po timeoutu rozjel a zejména rychlými přechody se dokázal prosazovat, i když kolikrát i se štěstím, např. z velkého úhlu Veselí dostalo branku odrazem od první tyče brankové konstrukce. Veselí se chytlo později, po druhém timeoutu, ale když už se začal prosazovat útok, měla problémy obrana a ani rotace obránců v poli nepřinesla významnou změnu. Poločas skončil za stavu 10:8 a Veselanům přišel náramně vhod, jelikož se necítili ve své kůži a nutně potřebovali něco na předvedené hře změnit.

Druhý poločas ani trochu nepřipomínal výkony z prvního poločasu. Veselští hráči nastoupili s odhodláním změnit obrázek hry. To se podařilo na výbornou, jelikož na domácí celek vletěli takovým způsobem, že v momentě se skóre vyrovnalo. Domácí celek se dopustil několika ztrát v útočné hře, zejména nepřesnými nahrávkami. Po tomto zlomovém momentu Veselí otočilo vývoj utkání, a přestože se soupeř snažil držet krok ve střelbě branek, tak se mu to nedařilo dlouho. Poté přišla hvězdná chvilka kapitána Jana Fišera, který se zdravou drzostí překonal brněnského brankáře přesnými padáčky, které do branky zapadly s centimetrovou přesností. Donutil tak ke střídání domácího brankaře. Bohužel pro domácí ale první střela na nového brankaře byl opět úspěšný padáček. Zbytek utkání si již Veselí pohlídalo a v poklidu dovedlo zápas do zdárného konce.

Sestava: Pejša