1. NH Brno - SK NH Veselí nad Moravou 11:14 /9:6/

06.09.2020

Po dlouhé pauze se národní házenkáři opět dostali do víru soutěžní sezóny. V prvním utkání zavítali hráči Veselí na hřiště 1. NH Brno.

Vstup do utkání se lépe vydařil domácímu celku, který si již krátce po začátku vybudoval tříbrankové vedení. Na hráčích Veselí se více podepsala herní absence a měli problémy se prosazovat. Změnu hry avizovalo střídání veselských gólmanů, od té doby se obraně dařilo získávat důležité míče a také útok se začal prosazovat. Přesto si domácí mužstvo stále udržovalo bezpečný náskok. Veselí se trápilo v proměňování trestných hodů a ke konci poločasu se navíc přidala smůla, kdy po několika střelených tyčkách přišlo o míč. Ke konci prvního poločasu se podařilo J. Hanákovi proměnit trestný hod a tím korigovat poločasový výsledek na stav 9:6.  

Nepříliš podařený poločas znamenal, že do další poloviny Veselí muselo nevyhnutelně změnit způsob hry, aby bylo schopno zvrátit vývoj utkání. Veselští útočníci o poločase zřejmě lépe seřídili svá mířidla, což se projevilo hned v úvodu druhého poločasu.

Obraně se dařilo vyvážet balóny, čehož veselští útočníci - zejména P. Markovec - využili k rychlému přechodu, který domácímu mužstvu dělal značné problémy. Šňůrou šesti rychlých branek Veselí zcela otočilo stav utkání a rozhodilo morálku domácího mužstva. V důsledku toho se rozpadla útočná hra brněnského týmu, z čehož těžila veselská obrana podpořená výbornými zákroky T. Pejši. Po tomto zvratu se tempo hry zklidnilo, což se projevilo v zakončení veselského útoku, kterému se opět nedařilo střelit branku.

Domácímu mužstvu se podařilo snížit náskok na rozdíl jedné branky (11:12). V tomto složitém momentu na sebe vzal zodpovědnost J. Hanák, který proměnil další trestný hod a následně výsledek pojistil další vstřelenou brankou.

Utkání skončilo za stavu 14:11. Veselští házenkáři si tak připisují první cenné body v této sezóně.  

Sestava: Pejša, Soukup

Vaďura, Vaščešen, Bauer, Blažek, Václavík

Malovaný/6/, Hanák/3/, Fišer /3/, Provazník, Markovec/2/